GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kina 2677296
*
nr 267 7296
Kina
keramik, 4 del
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 20:52:19
1
200 kr
12/9 10:32:18
2
450 kr
13/9 21:55:54
3
500 kr
15/9 12:35:14
4
700 kr
15/9 14:51:16
5
600 kr
15/9 15:21:14
6
ledande budet*
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22
-
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:56
-
3009 Tallrik
Kina, 1800-tal, med dekor av drakar. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:32
*
Kina
nr 267 7296
Kina
keramik, 4 del
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 20:52:19 | 1 | 200 kr |
12/9 10:32:18 | 2 | 450 kr |
13/9 21:55:54 | 3 | 500 kr |
15/9 12:35:14 | 4 | 700 kr |
15/9 14:51:16 | 5 | 600 kr |
15/9 15:21:14 | 6 | ledande budet* |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22
-
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:56 -
3009 Tallrik
Kina, 1800-tal, med dekor av drakar. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:32